Наші матеріали

Паперово-шаруваті пластики Egger: в чому ж різниця?

Дата:
25 October 2019

Австрійська компанія Egger є найбільшим світовим виробником різних матеріалів для обробки меблів та внутрішньої обробки приміщень: квартир, приватних будинків, особняків, офісних приміщень, кафе, барів, ресторанів, закусочних, готелів і так далі.

Серед великого різноманіття продукції Egger хочеться особливо виділити лінійку паперово-шаруватих пластиків, відомих простим користувачам як CPL Egger та HPL Egger.

Незважаючи на те, що обидва поняття CPL і HPL від Еггер вельми широко поширені, а самі декори використовуються майстрами вже багато років, у багатьох все ж залишаються питання по відмінності між даними матеріалами: склад, якість, технологія виготовлення і сфера застосування.

 

Поняття CPL і HPL Egger

CPL (Continuous Pressed Laminates) — це пластик, процес виготовлення якого є являє собою безперервне пресування. Пластик CPL Egger виготовляється в двохстрічкових пресах безперервної дії. Наведемо деякі цифри, які допоможуть зрозуміти загальну картину:

  • тиск для виробництва даного пластика Еггер — від 30 до 70 бар;
  • температура — від 150 до 170 °С;
  • в залежності від зони пресування і товщини матеріалу, який хочеться отримати на виході, швидкість подачі змінюється від 8 до 15 м/хв.

HPL (High Pressure Laminates) — це пластик високого тиску. Згідно з нормами товщина такого пластика Egger ≥2 мм, тому його прийнято називати компакт-плитою. Пластик Egger виготовляється в багатоповерхових пресах періодичної дії. Наведемо точні цифри для більшого розуміння процесу виготовлення пластика HPL Egger:

  • тиск для виробництва такого матеріалу — від 50 до 90 бар;
  • температура — понад 120 °С;
  • преси можуть мати від 10 до 20 поверхів, кожен з яких може формувати близько 8 листів пластику HPL Egger, номінальна товщина якого від 0,5 до 0,8 мм;
  • в залежності від виставленої температури і швидкості, з якою завантажується прес, повний цикл виготовлення (включаючи подальше охолодження пластика Еггер) триває від 20 хвилин до 1 години.

 

Склад CPL і HPL Egger

Відразу хочеться відзначити, що такі пластики Еггер являються «сендвічами», що складаються з декількох різних та дуже важливих елементів, які й забезпечують їм всі ті характеристики, про які ми поговоримо далі.

Розглянемо всі шари від верхнього до нижнього:

  1. Верхнім шаром пластиків CPL і HPL Еггер є так званий «оверлей». Це спеціальний захисний шар, який представляє собою білений особливим способом прозорий папір, що відрізняється високою здатністю до вбирання смол. Цей шар необхідний для поліпшення стійкості поверхні до зносу та подряпин, захисту друкованого малюнка;
  2. Далі йде спеціальний декоративний папір або, якщо просто, «декоративний ламінат». Цей папір містить малюнок, що імітує текстуру натуральної деревини. Також малюнок може бути виконаним в білому декорі або бути однотонним. Поверхнева щільність такого декоративного паперу — від 60 до 130 г/кв.м;
  3. Потім наноситься шар, званий «андерлеєм» — це бар’єрний шар, необхідний для виключення хімічного впливу смол одна на одну. Також такий шар необхідний для досягнення деякого зовнішнього, видимого Вам ефекту;
  4. Далі нанесені шари просякнутого крафт-паперу. Ці шари паперу пластиків CPL і HPL Egger просякнуті особливими фенольними смолами і називаються несучими внутрішніми шарами, оскільки є серцевиною пластиків Egger. Поверхнева щільність даного паперу — від 80 до 300 г/кв.м. Варто відзначити, що папір з високою щільністю використовується для виробництва компакт-плит (HPL Egger), менш щільна — для виготовлення CPL Egger;
  5. Нижній шар — це спеціальна абразивна стрічка, яка служить додатковим захистом пластика Еггер.

Як говорилося вище, як пластик CPL Egger, так і пластик HPL Egger мають шари, просочені спеціальними меламіно-формальдегідними смолами, які при висиханні створюють твердий прозорий шар, необхідний для збереження декоративного паперу. Так, під впливом високих тиску та температури смоли розтікаються і моментально тверднуть. Результатом такої полімеризації армованих папером смол являється щільний, дуже міцний монолітний матеріал, поверхня якого закрита — це і є паперово-шаруватий пластик Egger.

Варто відзначити, що як CPL пластик, так і HPL пластик Egger після виробництва проходять ретельну перевірку відповідно до строгих норм!

 

Порівняння CPL і HPL Еггер

  • Мінімальна товщина пластика CPL — 0,15 мм, HPL — 0,5 мм;
  • Максимальна товщина CPL — 1,5 мм, пластика HPL — 40 мм;
  • Максимальна глибина структури пластика CPL — 150 мікрон, HPL — 500 мікрон;
  • Наступні параметри у обох пластиків Еггер однакові: зносостійкість, ударна міцність, міцність до нанесення подряпин, світлостійкість, стійкість до впливу сухого тепла, стійкість до впливу палаючої сигарети, гідротермічна стійкість, стійкість до утворення плям.

 

На закінчення

Як бачимо з усього перерахованого вище, як пластик CPL Egger, так і пластик HPL Egger вельми схожі.

Обидва ці матеріали є неймовірно стійкими до впливу високих температур, вологи, побутової хімії, ряду хімічно активних рідин, не розшаровуються, колір не вигоряє.

Щільна міцна поверхнева структура дає можливість застосовувати пластик Egger для різних цілей, наприклад, виготовлення стільниць для столів та для кухонних гарнітурів, чим і займається наша компанія. Для виготовлення меблів ми використовуємо пластик CPL Egger, серед незаперечних переваг якого:

  • можливість вибрати абсолютно будь-який малюнок;
  • висока зносостійкість;
  • стійкість до вологи;
  • стійкість до ударів і подряпин;
  • екологічність;
  • стійкість до різних агресивних середовищ (слабких кислот, лугів, миючих засобів і так далі);
  • несприйнятливість до перепадів температур;
  • незначна надбавка до ваги готового виробу;
  • вогнестійкість.

Ось чому наші столи і стільниці з покриттям Еггер заслужили таку популярність у користувачів!